Kullanıcı girişi
Kullanıcı adımı unuttum
Şifremi unuttum
Giriş yap
UZMANTV'ye Facebook hesabınız ile üye olun

VEYA eposta adresinle üye ol
Zaten üye misin ? Giriş yap

Kullanıcı adı hatırlatma
Kullanıcı adınızı e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
Şifre hatırlatma
Şifrenizi e-posta adresinize gönderebilmemiz için, lütfen kullanıcı adınızı ya da kayıt olurken bize verdiğiniz
e-posta adresinizi yazıp gönder butonuna basın.
ya da
İşlem Tamam
Şifrenizi sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize gönderdik. Eğer şifre hatırlatma e-postası ulaşmazsa junk/spam klasörünü kontrol etmeniz yerinde olur. Belki yanlışlıkla oraya düşmüştür.

Üye giriş sayfasına git.

Tamam

13 sayısı neden uğursuz kabul edilir?

2,588
kez izlendi
Puan: 4.00 / 5
Detaylı Açıklama

13 sayısı neden uğursuz kabul edilir?

13 sayısının uğursuzluk getirdiğine dair inanç Türkiye dışındaki ülkelerde de yaygındır. Özellikle Hristiyanlık'ta 13 sayısının uğursuzluğuna oldukça fazla inanılır. 

Uğursuzluk inancı bazen fazla abartılarak uçaklarda veya otobüslerde 13 numaralı koltuğun bulunmadığı görülür. Binalarda 13 numaralı katın bulunmaması veya 13. dairenin bulunmaması da söz konusu olabilir. 

Tarihte 13 sayısının nasıl uğursuzluk getirdiği araştırılırsa birkaç çarpıcı sonuç ortaya çıkabilir.İsa Peygamber'e ihanet eden Yahuda isimli kişi en son buluşmalarına 13. kişi olarak gelmiş ve Hz. isa'ya ihanet etmiştir. Bu sebeple Hristiyan aileler akşamları yemek yerken 13 kişi olmamaya dikkat ederler. Bunun sebebi 13 kişi olarak yemek yediklerinde başlarına ölüm ya da ihanet gibi felaketlerin geleceğine yönelik inançtır. 

13 sayısı mistik Tarot kartlarında ölüm kartı olarak 13 kart görünümünde ortaya çıkar. Bunun dışında özellikle Hristiyanlıkta 3 sayısının birçok kez uğursuzluk getirdiği büyük olaylar yaşanmıştır.

Videoyu Göster
Sitene ekle
Kapat